Moda Online – Odzież Damska

Najlepszy Sklep z Odzieżą

Elegancka Koszula

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ na początku była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule wykonywane były z lnu lub bawełny. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Zimą warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.